Oto my - klasa 3a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Kędzierzynie-Koźlu. Nawiązaliśmy korespondencję     z klasą trzecią ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Piszemy listy po angielsku. W ten sposób poznajemy nowych ludzi, ale także udowadniamy sobie (i innym), że język angielski może być bardzo pożyteczny i otwiera okno na świat. Tutaj stoimy z listami od naszych amerykańskich przyjaciół. Ale to była radość w końcu je otrzymać!


Poznajcie klasę pani Courtney Hollenbeck. To przeważnie dzieci, których językiem rodzimym jest język hiszpański, a więc one również uczą się języka angielskiego, jako drugiego języka tak jak my, dlatego korespondencja z nimi będzie świetną przygodą. Nazwa ich szkoły to Winterfield School, w Charlotte w Północnej Karolinie w USA. Kilka słów o ich mieście: Charlotte – miasto we wschodniej części USA, największe miasto stanu Karolina Północna. Drugie co do wielkości centrum bankowe w USA. Założone w 1755 przez Thomasa Polka, wuja Prezydenta USA Jamesa Polka. W 2012, wielkość populacji była szacowana na 775,202 osób.
 


A to my w "śmiesznej pozie". Live and have a blast:) Każdy starał się jak umiał.


I nasi przyjaciele zza oceanu - również z uśmiechem :-)


Oto listy, które dostaliśmy od dzieci z Winterfield School (kliknij na list, aby powiększyć)

Każdy z uczniów z klasy IIIa ma swojego pen pal (korespondencyjnego kolegę), z którym pozostaje w kontakcie poprzez tradycyjną korespondencję listowną. Poniżej przedstawiamy imiona dzieci, pomiędzy którymi trwa korespondencja.

Marek - Jamari'
Julia - Elise
Zosia - Keyla
Jula - Lesha
Sara - Lenyja
Bianka - Lisa
Maja - Takirach
Marcel - Cesar
Marcin - Jose
Michał - Joe
Tobiasz - Jonathan
Mateusz - Peyton
Oliwier - Raymond
Tomek - Quae'shean
Oliwia - Brianna
Ola - Guadalupe
Malwina - Na'Javia

         

Jeśli chcecie zobaczyć szkołę, do której uczniowie pani Courtney uczęszczają odwiedźcie tę stronę:A jeśli jesteście ciekawi strony internetowej klasy pani Courtney odwiedźcie tę stronkę: